Recent News

Friday, May 5 2017

Ceny nieruchomości we Wrocławiu idą w górę

Na okresie świeżych kilku lat, stan na rynku lokali we Wrocławiu znacznie się zmienił. Około mniej więcej pięć lat wstecz mogliśmy nabyć kolejne domostwa w tym miasteczku za całkiem przystępną kwotę.

Niestety, teraz kwoty nowoczesnych nieruchomości we Wrocławiu są zbliżone do tych, które przykładowo panują w mieście stołecznym Polski lub na północy.

Z jakiej przyczyny tak się dzieje? Na to zagadnienie próbujemy odpowiedzieć w niniejszym artykule!

Powodem wzmocnionego ruchu na wrocławskim rynku nieruchomości, którego skutkiem jest powstawanie nowoczesnych mieszkań, będzie przede wszystkim duża migracja do tej miejscowości Dolnego Śląska. Pozytywna ewentualność ekonomiczna tego regionu, a także stale poprawiające się warunki pracy, przyciągają so siebie sporo osób którzy chcą poprawić stan własnego bytowania. Sporym rozrostem cechuje się dziedzina IT i to właśnie Ci specjaliści są tutaj najchętniej potrzebni.

Efektem nawału świeżych mieszkańców miasta jest znacząco duży popyt na lokale mieszkalne. z tego powodu deweloperzy decydują się ulokowanie projektów na obszarze całego Wrocławia. Dużą popularnością chwalą się Krzyki czy Grabiszyn. Jednakże odnajdują się konsumenci drogich lokali, nawet na obrzeżach takich jak Nowe Żerniki. Drugim powodem, który przesądza o wzmożonym ruchu mieszkaniowym, jest migracja młodych osób do Wrocławia. Dzieje się tak poprzez konkurencyjność uczelni, które przyciągają do się studentów nawet z odległych krańców Polski.

W powiązaniu z tym właściciele nieruchomości mogą pozwolić sobie na ustalanie wysokich miesięcznych opłat. Oblicza się, że przeciętny koszt wynajmowania jednoosobowego pokoju wynosi orientacyjnie 800 złotych za miesiąc..