Recent News

Friday, May 5 2017

Chwilówki bez krd i erif

Dotąd przedstawialiśmy rozmaite szczegóły jakie odnoszą się do wybrania najkorzystniejszego projektu domu, tyl że by móc w czymś wybierać, na początku należy wybrać się do jakiegoś biura projektowego. Dobrze więc, by nie było to pierwsze napotkane, bądź dowolne odnalezione w książce telefonicznej.

Oto kilka kwestii, jakie należy wziąć pod uwagę przy wybieraniu biura architektonicznego albo projektanta.

Poszukując odpowiedniej firmy czy osoby, z początku warto przejrzeć witryny internetowe tych specjalistów. to może nam sporo powiedzieć. Ale szczególnym biurem wiedzy są też fora internetowe, na których dowiadujemy się czy referencje umieszczane na stronie zgodne są z prawdą. Klienci, którzy już korzystali  z oferty określonego biura mogą powiedzieć, jak wyglądała współpraca, czy pojawiły się dodatkowe koszty i jaki ostatecznie był efekt wcielenia w życie projektu. Biuro, które wydaje nam się wyjątkowo interesujące, dobrze jest przed zamówieniem projektu odwiedzić. Można wtedy prosić o rzut oka do pozostałych realizacji firmy.

To wrażenie po wizycie także może dużo nam powiedzieć o tym, czego powinniśmy oczekiwać po danym projektancie.

RaczejNigdy nie warto sugerować się przy wybieraniu biura reklamą, bądź zwięzłą notatką na stronie. To nie podpowie nam, czy wizualziacja projektanta nam odpowie, albo jakie jest doświadczenie biura. W katalogach i na stronach projektanci ukazują się w najkorzystniejszym świetle, a prawdziwa sytuacja pokazuje się dopiero w czasie osobistego spotkania. Gorzej, jeśli już po zakończeniu współpracy,  nie jesteśmy zadowoleni z efektu. Stad też by unikać podobnych wydarzeń, decyzję o wyborze dobrze jest podejmować nie spiesząc się, kierując się spokojną kalkulacją zamiast emocjami, spowodowanymi przykładowo wizualizacją pięknych projektów w siedzibie danego przedsiębiorstwa. Nie warto także kierować się stereotypowymi poglądami, czasem okazuje się, że mniej kompleksowo obsłuży nas spore i popularne biuro, niż projektant – wolny strzelec, który dość niedługo działa na rynku..