Recent News

Monday, May 8 2017

Kilka słów o wyborze pierwszego mieszkania

Postanowienie o nabyciu lokalu, dla wielu osób należy do ważnych wydarzeń w życiu. Nic w tym dziwnego, w końcu wiąże się to z bardzo sporą odpowiedzialnością.

Skoro nie mamy zagwarantowanego wkładu osobistego, przeważnie zaciągamy wieloletni kredyt. Jak wybrać mieszkanie tak żeby posłużyło ono przez długi czas? Nasza redakcja spróbuje się z zmierzyć!

Większość młodych ludzi planując zakup nowoczesnego lokalu kieruje się dwoma zasadami: po pierwsze nieopodal śródmieścia, po drugie mały rozmiar. Niestety takie podejście może okazać się błędne. Nabywając kolejne kwaterę musimy podchodzić przyszłościowo. Lokale znajdujące się w centrum z reguły są bardzo kosztowne, poza tym mały rozmiar mieszkanka może okazać się nie wystarczający.

Nawet jeśli nie rozważamy o założeniu rodziny, bardziej praktyczna może okazać się lokata, w rozległy metraż, dlatego,że w tym momencie w zależności od okoliczności,mamy możliwość lokum podnająć. Należy też pomyśleć o ulokowaniach bardziej oddalonych od centrum, te okolice są ciche, a gmachy tam budowane mają więcej udogodnień typu: taras czy podziemny garaż. Dodatkowo opłaca się pomyśleć o rozłożeniu mieszkania. Opłaca się zadbać o to żeby takie pomieszczenia jak kuchnia czy pokój dzienny były adekwatnie naświetlone. Z tego powodu dobrze będzie skorzystać pod uwagę na którą stronę świata skierowane jest mieszkanie.

Następną znaczącą pytaniem jest wybór dogodnej kondygnacji.

Pamiętajmy, że lokale na parterze, parokrotnie są tanie i są wyposażone mini ogródek, ale musimy w takich sytuacjach zainwestować w adekwatny system zabezpieczający, ponieważ jesteśmy bardziej narażeni na wariant kradzieży..